Gediktepe

Cevherleşme:
Au Altın
Ag Gümüş
Cu Bakır
Zn Çinko
Ortaklık Yapısı:
Konum:

Lidya Madencilik ve Alacer Gold ortaklığı ile kurulan Polimetal Madencilik şirketi Türkiye`nin farklı bölgelerinde toplam 9 sahada arama ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Merkezi Ankara`da bulunan şirket, yaklaşık 77 çalışanı ve uluslararası çözüm ortakları ile uluslararası geçerliliği bulunan projelerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Olgunlaşan arama projelerinde madenciliğe yönelik yatırımlarına başlamış olan şirket, kısa vadede Türkiye, uzun vadede Orta Asya arama ve madencilik sektöründe yükselmeyi hedeflemektedir.

İş Sağlığı, İş Güvenliği, Çevre Yönetimi ve Sosyal İlişkiler konusunda dünya standartlarını benimseyen Polimetal, her küresel maden şirketi gibi belirlediği politikaların faaliyetlerinde görev alan tüm çalışanların ilke edinmesini sağlamaktadır.

Polimetal şirketi, Balıkesir ili, Bigadiç ilçesi sınırları içerisinde bulunan Gediktepe Projesi`nde polimetalik cevherin çıkarılmasına yönelik mühendislik çalışmalarına devam etmektedir. Devam eden çalışmalar kapsamında birçok uluslararası çözüm ortağıyla beraber PFS (Pre-Feasibility) teknik çalışmalarını NI43-101 standartlarında gerçekleştiren şirket, ÇED olumlu belgesinin alınması ile proje yatırım ve finansman sürecini başlatmıştır.